Niezależnie czy budujesz SOC, czy po prostu chcesz skutecznie zabezpieczyć punkty końcowe i mieć realny wgląd w to, co się dzieje w twojej sieci – Palo Alto Cortex to pierwsze narzędzie, które powinieneś sprawdzić. Prawdopodobnie dalej szukać nie będziesz.

Cortex jest otwartą i zintegrowaną platformą bezpieczeństwa IT wykorzystującą sztuczną inteligencję. Dzięki automatyzacji zapewnia radykalne uproszczenie procesów związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa, zaś jej wyjątkowa skuteczność pozwala podnieść bezpieczeństwo na najwyższy poziom. Cortex pomaga na przedefiniowanie strategii bezpieczeństwa IT zgodnie z aktualnymi potrzebami firm, oraz w taki sposób aby na dzisiejsze zagrożenia mieć adekwatną odpowiedź.

Coraz więcej firm ma problem z odpowiedzią na pytanie „jak wygląda poziom ryzyka wystąpienia incydentu w obszarze bezpieczeństwa IT”. 

„Jesteś bezpieczny, czy nie jesteś ? Nigdy nie powinieneś musieć się nad tym zastanawiać”. Nie sposób planować bezpieczeństwa, realizować strategii jego zapewnienia, ani zarządzać ryzykiem, jeśli nie wiemy na czym stoimy? Nie mamy incydentów, czy tylko o nich nie wiemy? Chowamy głowę w piasek mając nadzieję, że niebezpieczeństwa będą nas szczęśliwie omijały, czy zmierzymy się z pełną świadomością swoich słabości i zaawansowania czyhających niebezpieczeństw? Oprzemy się na szczęściu czy wiedzy doświadczeniu i skutecznych narzędziach.

Cortex jest nawet czymś więcej niż tylko skutecznym narzędziem

Palo Alto zapewnia, że Cortex jest nawet czymś więcej niż tylko skutecznym narzędziem. Sztuczna Inteligencja zaprzęgnięta do ciężkiej pracy ma się samodzielnie uczyć, rozwijać, wymieniać informacjami, a to wszystko żeby przewidywać przyszłe wektory ataku a nie jedynie reagować na ataki już znane (czyli taki, których ofiarą ktoś już padł, bo szczęście go zawiodło).
Sztuczna Inteligencja od Palo Alto ma się uczyć również nas, naszej organizacji, naszych potrze, nawyków i słabości.

Elementami systemu Cortex są:

Cortex XDR™

Cortex XDR™ to opierająca się na chmurze aplikacja Detection and Response której celem jest wyeliminowanie białych plam poprzez całościową analizę procesów i danych pojawiających się w naszej lokalnej sieci, na endpointach i we wszelkich zasobach i aplikacjach chmurowych

Cortex Data Lake

Cortex Data Lake, którego zadaniem będzie prawdopodobnie gromadzenie i agregowanie danych spływających z NGFW PaloAlto chroniących lokalne zasoby sieciowe; maszyn wirtualnych broniących dostępu do danych przetwarzanych w chmurze; CORTEX chroniących endpointy i GlobalProtecta zainstalowanego na urządzeniach przenośnych.

Palo Alto Networks dojrzało, aby połączyć wszystkie swoje narzędzia w ekosystem bezpieczeństwa, w którym, dzięki synergii wynikającej z współpracy, osiągnięte bezpieczeństwo jest wyższe niż suma efektów każdego z narzędzi wykorzystywanego osobno.

Cena
Zastanawiasz się ile kosztuje najwyższy poziom bezpieczeństwa? Zapytaj nas – gwarantujemy, ze będzie pozytywnie zdziwiony naszą odpowiedzią – za cenę porównywalną z produktami konkurencyjnymi możesz dostać rozwiązania oceniane jako najlepsze na świecie